Slovník pojmů

C D E H I K M N S T

Clay

Speciální druh jílu, který funguje skoro jako žiletka. Vytáhne a pochytá nečistoty a vrátí laku lesk a barvu. Po tzv. "clayování" bude váš lak hladký skoro jako sklo. Nejlepší příprava laku před aplikací ochrany nebo leštěním.

dekontaminace

Hlavním cílem dekontaminace je odstranit z kontaminovaných povrchů a materiálů nebezpečné látky a v případech, kdy je to možné, je pak úkolem tyto látky zničit, rozložit nebo jinak převést na neškodné produkty. Jde hlavně o zbytky asfaltu, polétavé…

detailing

Detailing je velice důkladné a šetrné čištění exteriéru a interiéru v automobilu, jeho renovace (korekce laku, leštění) a konzervace (voskování či jiný ochranný povlak), jehož cílem je dosažení perfektní čistoty, brilantního lesku a hlavně dokonalé…

efektivita

účinnost, působivost

Hologramy

Jemné škrábance na laku, kruhové škrábance

impregnace

Impregnace je nasycování savých materiálů pro to vhodnými přírodními nebo chemickými látkami za účelem jejich ochrany před různými druhy vnějších vlivů.

Karnauba

Karnaubský vosk je vosk získávaný z listů brazilské palmy. Podporuje ochranu laku. Karnauba také zásadně podporuje lesk vozu.

koncentrovaný

V oboru můžeme definovat jako zahuštěný, nezředěný. Takovýto produkt dále ředíme vodou.

Metoda dvou kýblů

Připravíme si dva kbelíky na mytí vozidla. Do jednoho z nich nalijeme čistou vodu společně s autošamponem. Do druhého pouze vodu. Kbelík s vodou slouží k oplachu špinavé mycí rukavice, aby jsme si dále neznečišťovali vodu s šamponem. Rukavici…

nanopovlak

Ultra-tenký high-tech nano povlak je jedna z nejtvrdších ochran pro automobilové a motocyklové laky a karoserie, který je náhradou za klasické vosky a leštěnky. Provedená výsledná úprava molekulárně zceluje povrchovou vrstvu, která tak v důsledku…

sealant

Polymery a desítky tisíc syntetických částic spojených dohromady. Sealanty jsou nejúčinnější ochrana laku, kterou nanesete klidně před domem.

Syntetické polymery

Syntetické polymery jsou velmi početnou skupinou makromolekulárních látek, které se vyrábí umělou cestou a nelze je získat žádnou přírodní cestou. 

Tekuté stěrače

Na čelním skle se vytvoří ochranný film, který dokonale odvádí vodu. Ani při silném dešti nebudete mít potřebu zapínat stěrače, voda prostě steče.

13 položek celkem